تبادل و تجمیع الکترونیک بیمه نامه ها / دریافت الکترونیک ضمانت نامه با همکاری ۱۱ بانک

تبادل و تجمیع الکترونیک بیمه نامه ها
«تبادل الکترونیک بیمه نامه ها» و « دریافت ضمانت نامه های الکترونیک » ۲ اقدام مهم گمرک است ….
رییس کل گمرک ایران در حاشیه نشست ستاد اقتصاد مقاومتی با اشاره به اهمیت ترانزیت خارجی و تسهیل تجارت خبر داد: گمرک ایران تصمیمات جدی در خصوص ترانزیت خارجی و تسهیل تجارت  اتخاذ کرده است. تبادل الکترونیک بیمه نامه ها میان شرکتهای بیمه ای و گمرک ، دریافت ضمانت نامه های الکترونیک میان گمرک و ۱۱ بانک جمهوری اسلامی ایران از جمله اقدامات مهم در این زمینه است.
فرود عسگری از تجمیع بیمه در گمرک خبر داد و گفت: این ها باعث می شود در ابتدا واحدهای تولیدی و بخش های ترانزیتی کشور یک بیمه تجمیع را در گمرک امانت می گذارند و به دفعات از این بیمه استفاده  می کنند. این امر باعث تسهیل، تسریع و دقت و کنترل بیشتر در تجارت خارجی و تسهیل تجارت می شود.
رئیس کل گمرک ایران در ادامه گفت: گمرک ایران اظهار قبل از ورود را  در دستور کار دارد، تقریبا ۴ روز قبل از حرکت محموله به کشور، مانیفست الکترونیک در زمان بارگیری کالا وصول می شود. بر همین اساس تصمیم گرفته شده است، این سرویس را در خدمت همه تجار و تولیدکنندگان قرار گیرد تا بتوانند از این سرویس استفاده کنند و تشریفات گمرکی قبل از ورود به بنادر کشور انجام شود که توقف محموله ها را در گمرکات نداشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *